OCHRONA ŚRODOWISKA dokumentacje - raporty
logo
 
 
sobota, 18-05-2024
Start arrow Profil działalności
Menu główne
Start
O firmie
Profil działalności
Oferta
EkoSerwis
Ewidencje środowiskowe
Opłaty środowiskowe
Roczne raporty o emisjach
Referencje
Kwalifikacje
Kontakt
Linki
Profil działalności
Działalność firmy dostosowana jest do aktualnych wymogów prawnych w zakresie ochrony środowiska w Polsce i krajach Unii Europejskiej. 

Obowiązujące w Polsce przepisy prawne, wdrażane od wielu lat w ramach polityki ekologicznej Wspólnot Europejskich zawierają obecnie kilkaset aktów prawnych (dyrektyw, rozporządzeń, decyzji i zaleceń), nie licząc pokaźnego pakietu dokumentów o charakterze programowo-informacyjnym. 

Polskie prawo ochrony środowiska stanowi już w tej chwili rozbudowany i skomplikowany system ustaw i przepisów wykonawczych oraz przewidzianych do wdrożenia projektów. Konieczność dostosowania naszego prawa do rozwiązań już funkcjonujących w ramach istniejącego systemu prawnego Unii Europejskiej sprawia, że nie ma, jak do tej pory w naszym kraju jednolitej i spójnej bazy przepisów, ujmującej w sposób kompleksowy wszystkie zagadnienia ochrony środowiska i ekologii. Stwarza to wiele problemów nie tylko przedsiębiorcom, obarczonym i tak już innymi obowiązkami, ale i wielu specjalistom, szczególnie w sytuacjach kiedy prowadzenie działalności gospodarczej wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń i decyzji administracyjnych. Brak takich pozwoleń, oprócz konsekwencji ponoszenia dotkliwych kar administracyjnych i podwyższonych opłat za korzystanie ze środowiska, może być w wielu przypadkach powodem ograniczenia produkcji, zmiany technologii, a nawet zamknięcia zakładu. Dodatkowym utrudnieniem może być konieczność samodzielnego prowadzenia skomplikowanych ewidencji i naliczania opłat za korzystanie ze środowiska. 

Sprostanie wszystkim, nowym obowiązkom w tym zakresie staje się więc coraz bardziej skomplikowane i wymaga już w tej chwili sporej ilości wiedzy, czasu i cierpliwości. 

Pragnąc pomóc Państwu w zrozumieniu nowych przepisów i ułatwić przejście tej trudnej drogi - oferujemy kompleksową obsługę techniczno-prawną, obejmującą większość zagadnień i problemów z zakresu ochrony środowiska i ekologii, które mogą pojawić się w Państwa zakładzie lub instytucji.